VRC 2023-2024 OVER UNDER

Ekran Alıntısı2

OYUN

VEX Robotics Competition Over Under, yukarıda görüldüğü gibi yapılandırılmış 12′ x 12′ kare bir alanda oynanır. Her biri iki (2) Takımdan oluşan iki (2) İttifak – bir (1) “kırmızı” ve bir (1) “mavi”, on beş (15) saniyelik bir Otonom Dönem ve ardından bir dakikalık bir Otonom Dönemden oluşan maçlarda yarışır. ve kırk beş saniyelik (1:45) Sürücü Kontrollü Süre.

Oyunun amacı, Triball’ları Gol Atarak ve Maç sonunda Yükselerek rakip İttifaktan daha yüksek bir puan elde etmektir.

DETAYLAR

Bir VRC Saha Altında altmış (60) Triball vardır .

Sahanın karşıt taraflarında iki net gol var . 2” PVC Bariyer, alanı Kırmızı Saldırı Bölgesi ve Mavi Saldırı Bölgesi olarak ikiye ayırır.

Bir Golde atılan her Triball beş (5) puan değerindedir ve Hücum Bölgesine giren her Triball iki (2) puan değerindedir.

VRC Over Under Field ayrıca Bariyerin her iki tarafında da İttifak’a özgü iki set boru içerir. Bunlara Yükseltme Çubukları denir ve Maçın sonunda Yükselen Robotlar için kullanılır.

Maçın sonunda , Yükseklik Seviyesini belirlemek için her Robotun yerden yüksekliği ölçülecektir . Yükseliş Puanları daha sonra her Robotun diğer tüm Robotlara göre Seviyesine göre verilecektir . Örneğin, Seviye E’ye ulaşmak en fazla yirmi (20) puan VEYA en az beş (5) puan değerinde olabilir. Yükseklik Katmanları zeminde başlar ve Yükseklik Çubuğunun üzerinde sona erer!

Özerk dönemde daha fazla puan alan İttifak, maçın sonundaki final puanına eklenen sekiz (8) bonus puanla ödüllendirilir. Her İttifak ayrıca atanan üç görevi tamamlayarak bir Otonom Kazanma Puanı kazanma fırsatına da sahiptir .  Bu Bonus, Otonom Bonusu kimin kazandığına bakılmaksızın her iki İttifak tarafından da kazanılabilir.

PUANLAMA

Otonom Bonus 8 Puan
Her Triball bir gol attı 5 puan
Bir Saldırı Bölgesinde Skor Yapan Her Kabile 2 Puan
Yükseklik – En Üst Seviye 20 Puan
Yükseklik – 2. Kademe 15 Puan
Yükseklik – 3. Kademe 10 puan
Yükseklik – 4. Kademe 5 puan