VEX Robotics Online Turnuvaları

VEX Robotics olarak tüm takımlarımızın sağlığı ve güvenliğini öncelikli tutarak, STEM ve robotik eğitim programlarına dahil etmeye kararlıyız! Kayıtlı takımlar yakında RobotEvents.com‘u kullanarak VEX Robotics Competition ve VEX IQ Challenge maçlarına katılabilecek. Bu canlı uzaktan teknolojiyi kullanan takımlar, bu sezon dünya çapında güvenli ve uzaktan rekabet edebilecek.

Hedefimiz, öğrencileri uygulamalı, düşük bütçeli ve sürdürülebilir robotik mühendisliği programlarına dahil ederek öğrencilerin bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğe (STEM) olan ilgisini ve katılımını artırmaktır. Tüm öğrencilerin bir takımın parçası olarak tasarladığı ve yenilikleri keşfettiği, başarısızlıklar yaşadığı, sebat ettiği ve STEM’i kucakladığı bir gelecek görüyoruz.

Bu yaşam boyu öğrenenler, dünyayı daha iyi bir yer haline getirme yeteneklerine güveniyorlar. Takımlarımıza, rekabetçi bir etkinlik, atölye çalışması, kamp veya konferans olsun, bu tür programları oluşturmak, sürdürmek ve yürütmek için gereken benzersiz tutku ve bağlılık için teşekkür ediyoruz.  

Online Turnuva Programı ile amacımız, 21. yüzyılda başarılı olmak için gerekli teknik ve kişilerarası becerileri geliştirecek şekilde bireylerin gelişmesine olanak tanıyacak hizmet, çözüm ve teknolojiyi kullanarak öğrencilerimize ek fırsatlar sağlamaktır.

Dünyanın her yerinden 30.000 takımdan gelen öğrenciler, online olarak sunulan STEM temelli turnuvalar aracılığıyla yeni becerileri eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğrenmeye veya test etmeye teşvik ediyoruz. Sanal öğrenme fırsatlarına olan talep, son etkinlikler nedeniyle arttı ve daha fazla öğrenciye bu fırsatı vermek için Online çalışmaları artırıyoruz. Turnuvalar arasında web sitesi tasarımı, CAD tasarımı, fotoğrafçılık, toplumsal katılım faaliyeti, video üretimi, iş gücü geliştirme, programlama ve çok daha fazlası yer alabilir.

2020-2021 Online Turnuvaları

Dikkat edilmesi gereken birkaç nokta şöyledir;

  • Herhangi bir takım ücretsiz olarak katılabilir, ancak takımın değerlendirmeye alınabilmesi için 2020-2021 sezonu için robotevents  de bir kaydı olması gerekir.
  • REC Vakfı tarafından belirlenen nedenlerle, başlangıç ve bitiş tarihlerinin zaman zaman değiştirilmesi gerekebilir.
  • REC Vakfı ve sponsorlar tarafından belirlenen nedenlerle ek ödüller eklenebilir.
  • REC Vakfı ve sponsorlar tarafından belirlenen nedenlerle sezon boyunca ilave Online Görevler eklenecektir.

İyi Şanslar!


 Online Turnuvalara projelerinizi göndermeye başlamak için

Giriş Yapın veya Kaydolun