VRC Nedir?

VRC Nedir?

VEX kitleri, öğrencilere yarının problem çözme kahramanları olma konusunda ilham veriyor. VEX EDR sistemi, bina robotlarının bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) kavramlarına içererek öğrencilere ilham vermektedir. Eğitimciler VEX EDR’yi özel yapım müfredatıyla sınıfa getirebilir veya okul sonrası robotik kulüplerinde bağımsız bir öğretim aracı olarak kullanabilir. VEX EDR: Çok yönlü yapı elemanları mühendislik sürecindeki sıkıntıları giderir. Farklı ürün yelpazesi ile büyüme ve sınırsız tasarım olanakları için geniş fırsatlar sağlar. Kullanımı kolay sistem, yeni başlayanlar ve uzmanlar için etkili bir öğrenim sağlar (ortaokuldan üniversiteye kadar) VEX EDR platformu, problem çözmede yaratıcılığı teşvik etmek için sıfırdan tasarlandı. Sistemin kendisi tasarım sürecinde asla kısıtlama olmamalıdır – VEX ile hemen hemen her zaman aynı hedefi gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır. Tüm ürünlerimiz, hayal kırıklığı yaratmadan sorunsuz entegrasyon sağlamak için inşa edilmiştir.

Robotik Eğitim ve Yarışma Vakfı tarafından sunulan VEX Robotik Turnuvası, dünya genelinde 1.700’den fazla yarışmada 50 ülkeden 20.000’den fazla takımın katıldığı, dünya çapında en büyük ve en hızlı büyüyen ortaokul ve lise robot programıdır. Her yıl heyecan verici bir mühendislik mücadelesi oyun şeklinde sunulmaktadır. Öğrenciler, öğretmenlerinden ve danışmanlarından rehberlik alarak, yenilikçi robotlar inşa eder ve yıl boyunca rekabet eder.

VRC-Nedir-1

 

 

Önemli mühendislik becerilerini öğrenmenin yanı sıra, öğrenciler takım çalışması, sebat, iletişim, işbirliği, proje yönetimi ve eleştirel düşünme gibi yaşam becerileri de kazanırlar. VEX Robotik Yarışması, öğrencilerin STEM konu alanlarına ilginin arttığını ve STEM ile ilgili kariyerlerin peşinde olduğunu bildiren katılımcıların % 95’inin gelecekteki yenilikçi olmaları için hazırlar.