//VEXcode VR ile VEX Robot Olmadan Evde VEX Robotunu Kodlamayı Öğrenin!

VEXcode VR ile VEX Robot Olmadan Evde VEX Robotunu Kodlamayı Öğrenin!

Uzaktan eğitim için kaynak arayan eğitimcilere bir çözüm olan VEXcode VR (Sanal Robot), cihaz uyumluluğu, web tabanlı olması, farklı görev ve etkinliklerle uyumlu oyun alanları ile uygulamaya başlamıştır.

VEXcodeVR

Başlamak Artık Çok kolay!

VEXcode VR, Scratch Blocks tarafından desteklenen blok tabanlı bir kodlama ortamı kullanarak sanal bir robotu kodlamanızı sağlar. VEXcode VR, VEX 123, GO, IQ ve V5 robotları tarafından kullanılan VEXcode’a dayanmaktadır. Robotların Bilgisayar Bilimi’ni (CS) gerçek dünyadaki uygulamalarla hayata geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Artık STEM öğrenimi, fiziksel VEX robotlarına erişimi olmayan öğrenciler, öğretmenler ve mentorlar için evde devam edebilir.

 

Robotlar Programlamayı Daha Eğlenceli Hale Getiriyor

 

Hepimiz robotların çocukları öğrenmeye motive ettiğini biliyoruz. VEX Robotics ve VEXcode, her yaştan öğrenciye bu robotların çalışmasını sağlayan kodu öğrenmeye katılma fırsatı sunmaktadır. VEXcode VR bilişim, robotikkodlama ve STEM alanlarında uygulamalı projeler ve ilgi çekici deneyimlerle hayata geçiriyor. Sınıflardan yarışmalara, VEXcodeVR yeni nesil öğrenenlerin yaratılmasına yardımcı olur.

 

 


 

VEXcode VR Özellikleri

 

Web Tabanlı: Yazılım kurulumu gerekmez. VEXcode VR Windows, Mac, Chromebooks, iPads ve Android tabletlerde çalışır.

 

 

 

Sanal Robotlar: Kullanıcılar önceden oluşturulmuş bir robot kullanarak sürüş yapabilir,  labirentleri çözmeye yardımcı olacak sensörleri, yaratıcı çizimleri kodlamak için farklı oyun alanlarını kullanabilirler.

 

Sanal Oyun Alanları: Kullanıcılar, sanal robotun özelliklerinden yararlanmak için farklı sanal 3D oyun alanları arasından seçim yapabilir. Ek özellikler şunları içerir: robot kod çalıştırırken bakış açısı kontrolü, oyun alanlarının gösterge tablosundaki görsel veriler, ızgara dünyalarını içeren oyun alanları, sanat tuvalleri ve duvarlı labirentler.

 

 

Görevler ve Etkinlikler: Eğitim uzmanları ekibimiz, kolayca uygulanabilecek ulaşılabilir faaliyetler yarattı. 

 

 

 

 

Canlı Gösterge Tablosu

Oyun alanları verilerini gösterge tablosunda görselleştirin.

 

 

 

VEXcode VR Aktivitelerine erişmek için tıklayınız.

2020-05-03T10:31:27+00:00
X