//VEX Signature Event’e katılma fırsatı yakalayabilirsiniz!

VEX Signature Event’e katılma fırsatı yakalayabilirsiniz!

Sizlere güzel bir haberi paylaşmak istiyoruz.

VEX Dünya Şampiyonası’na benzer zorlukta etkinlikler yaratarak takımlara yeni tecrübeler kazandırmak için VEX Signature Event etkinliklerini başlattı. Türkiye’den VIQC ve VRC Takımları için sınırlı sayıda davet aldık. Aşağıdaki mesajı dikkatle okuyarak acilen başvurunuzu yaparsanız veya öğrencilerinize bu mesajı yönlendirirseniz çok sevinirim. Turnuva sistemi üzerinde kayıtlar dolmak üzere elimizi çabuk tutmazsak kayıt hakkımızı kaybederiz. Turnuva 16 Şubat 2020 tarihinde İngiltere University of Hertfordshire’da gerçekleşecektir. Turnuvaya katılım ücretsizdir.

VIQC ve VRC için iki farklı süreç tasarladık.

Daha fazla okuldan daha fazla öğrencinin bu tecrübeyi kazanması için VRC’de karma takımlar oluşturma kararı verdik. Öğrenciler bir araya gelerek tecrübelerini birleştirecek ve ortak bir robot yapacaklardır. Öğrencilerin bireysel başvuru yapacağı süreç için başvuru linki :

https://forms.gle/bJD6EKSbAqnkEuvp7

Son başvuru tarihi 20 Eylül saat 09:00 olarak belirlenmiştir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. VRC Signature Event organizasyonu hazırlıkları Hisar Mechatronics Takım Mentoru – REC VEX Even Partner Utku Öztekin tarafından yürütülecektir. Çalışmalar Educat Robotics (Kozyatağı), Educat Akademi (Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü) ve Hisar Okulları Mekatronik Lab’da yapılacaktır.

Her ne kadar aynı süreci VIQC için gerçekleştirmek istesek de çocukların yaş grupları dolayısıyla onları tanıyan sorumlu mentorları olmadan yolculuk yapmalarının güvenli olmayacağına karar verdik ve VIQC için açık başvuru yapmaya karar verdik. Toplamda iki takım seçilecektir. Takımlar için başvuru linkimiz https://forms.gle/5ePhwcNin16St3dH9 VEX Turkey Event Partner Eyüp Eriman tarafından geçmiş yıllardaki performanslar da göz önünde bulundurularak yapılacak seçim sonunda takımlarla iletişime geçilecektir. Son başvuru tarihi 20 Eylül saat 09:00 olarak belirlenmiştir. Seçilen takımların ROBOTEVENTS Platformu üzerinden sezon kaydını yaparak Turnuvaya kayıt olması gerekecektir. Turnuvaya event partner onayı olmadan bağımsız kayıt yapmak mümkün değildir.

VRC için etkinlik linki: https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-robotics-competition/RE-VRC-19-0001.html

VIQC için etkinlik linki: https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-iq-challenge/RE-VIQC-19-0002.html

 

2019-09-18T20:58:39+00:00
X