//VEX Robotics Yaz Kampı Özyeğin Üniversitesinde..

VEX Robotics Yaz Kampı Özyeğin Üniversitesinde..

VEX Robotics Yaz Kampı Özyeğin Üniversitesinde..

VEX Robotics Tower Takeover Yaz Kampı

Özyeğin Üniversitesi VEX Robotics Yaz Kampı’nda, STEM Alanları Eğitimi’ nin robotik ve mühendislik uygulamaları odağında üç günlük bir eğitim ve mechathon süreci planlanmıştır. Öğrenciler ilgili alanlardaki liderlerden ileri seviyede bilgi ve tecrübe kazanırken, katılımcılar arasında rastgele eşleşme ile kurulacak robotik takımlarında, işbirliği, takım çalışması gibi bugün ve gelecekte olmazsa olmaz yetkinlikleri tecrübe edecekler.

Yılın beklenilen etkinliği, sezonun ilk yarışması ile beraber geliyor. 

VEX Robotics Competition ile her yıl yeni bir maraton başlar. Her sene değişen temalar ile robotik sistemler de değişmektedir. Her yıl , fizik, matematik ve programlama alanlarında, öğrenciler sınırları zorlarken bu seneki robot tasarımları turnuva alanında yer alan küpleri üst üste koyarak bir yapı oluşturmak üzerinedir.

 

Yaz kampımız VEX Tower Takeover Temasıyla Gerçekleşecektir  

Üç gün sürecek kamp programı boyunca hem tecrübeli takımlar, hem de yeni başlayan genç mühendisler turnuva için yoğun bir eğitim ile sezona “Merhaba!” diyecekler.

KAMP PROGRAMI

1.GÜN:Yarışma teması ve kuralları tanıtıldıktan sonra yeni başlayan takımlar temel robot tasarımı eğitimini alırken, tecrübeli takımlar sürüş sistemleri ile birlikte tutuş, kaldırma ve depolama sistemleri üzerine eğitim alacaklar. Bu senenin robot tasarımı ile ilgili en önemli bileşenlere odaklanan takımlar, ilk günden itibaren robotlarını tasarlamaya başlayacaklar.

2.GÜN: Mekanikler robotlarında çalışırken yine iki farklı bölümde gerçekleşecek programlama eğitimleri ile, takımlar bir yandan robotlarını tasarlarken, bir yandan da güçlü bir kodlama ile robotlarını turnuvaya hazırlayacaklar. Kodlama eğitiminin eş zamanlı olarak ilerleyecektir. Temel ve ileri seviye olmak üzere iki bölümde VEX Coding Studio ile programlama eğitimi gerçekleşecektir. Temel eğitimde sürücü kontrollü ve otonom robot programlamasını gerçekleştirmeye yarayacak motor, joystick fonksiyonlarını tanırken; V5 sistemi ile gelen Smart Motor ve işlemcinin eskisine göre çok daha akıllı özellikleri ile programlar geliştirilecektir. İleri seviye eğitimde, V5 görüntü işleme sensörü, encoder kaynaklı programlama, VCS kütüphanesindeki ileri seviye fonksiyonları deneyimlenecektir.

3.GÜN: Sezonun Yaz Kampına Özel İlk Turnuvasının Heyecanı ile Birleşiyor

İki gün boyunca gece gündüz devam edecek çalışmalar, kamp programının son gününde sezonun yaz kampına özel ilk turnuvasının heyecanı ile birleşiyor.

Rookie ve veteran olarak iki gruba ayrılarak, kamp programı boyunca öğrenilenlerin deneyimleneceği robotlar ile sahaya çıkılacaktır. Öğlene kadar devam edecek pit çalışmalarının ardından başlayacak mini turnuva ile yaz kampı sona erdirilecektir.

Tower Takeover sezonuna hızlı bir başlangıç yapmak, daha da önemlisi aynı hobiyi paylaştığımız diğer liseli öğrencilerle paylaşımda bulunmak, yeni dostluklar kazanmak için 19 – 20 – 21 Ağustos’ta Özyeğin Üniversitesi’ nde buluşuyoruz.

Sınırlı sayıda kontenjandan faydalanarak bu heyecanın bir parçası olmak için en kısa sürede kayıt yapmayı unutmayın!

Kamp Tarihi : 19-20-21 Ağustos 2019

Katılım Ücreti : Konaklama dahil kamp ücreti 300 TL’ dir. (Yemek dahil değildir.)

Kamp Yeri : Özyeğin Üniversitesi – Çekmeköy kampüsü

Kamp Başvuru Linki için tıklayınız.

2019-07-16T12:31:10+00:00
X