//VEX Robotics Türkiye 2018 – 2019 Turnuva Sezonu böyle geçti.

VEX Robotics Türkiye 2018 – 2019 Turnuva Sezonu böyle geçti.

Yarışarak STEM Becerilerini Hayata Geçir !

Dünyanın En Büyük Robotik Yarışmasına Katıl!

VEX Robotics Türkiye 2018 – 2019 sezonunda ilkokul, ortaokul ve lise kategorisi olmak üzere 3 kategoride toplam 20 turnuva gerçekleşti. İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Yozgat, Sakarya, Antalya, Eskişehir, Kocaeli gibi Türkiye’nin bir çok şehrinde turnuvalar düzenledik. Bu turnuvalara Türkiye’nin her yerinden VEX Robotics takımları katılım gösterdi.

 

Türk Takımları VEX IQ Challenge Avrupa Açık turnuvasında boy gösterdi.

FİNLANDİYA’nın Riihimaki şehrinde düzenlenen VEX IQ Challenge NEXT LEVEL European Open turnuvasında ülkemizi temsilen 3 takımımız yer aldı. Erkan Ulu okulları VEX IQ Takımı “Unforget2ables” jüri özel ödülü ile ülkemize dönerken, Samsun Bilgi Okulları “Brotics ve Phoenix” dostluk mücadelesi kategorisinde 3.lüğü paylaşarak ve aynı zamanda Samsun bilgi okulları Tasarım ödülünü alarak  bayrağımızı gururla dalgalandırdılar.

2018 – 2019 VEX Robotics World Championship Türk Takımları ülkemizi temsil etti.

Bu sene VEX Robotics World Championship de Türk takımları bayrağımızı dalgalandırarak bize büyük bir gurur yaşattılar. VEX IQ Challenge kategorisinde 3 takımımızın mücadele ettiği turnuvada “Makermust” takımı enerji ödülü alarak ülkemize ilk defa dünya şampiyonasından ödül alarak dönen ilk Türk takımı oldu.

2019-06-30T15:48:41+00:00
X