//VEX Robotics Competition 2019-20 Sezonunun Lise Kategorisindeki 3. Turnuvası Özyeğin Üniversitesinde Gerçekleşti

VEX Robotics Competition 2019-20 Sezonunun Lise Kategorisindeki 3. Turnuvası Özyeğin Üniversitesinde Gerçekleşti

VEX Robotics Türkiye Lise Kategorisindeki Şampiyona Öncesi Son Turnuva Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edilen VEX Robotics Türkiye 2019-2020 sezonu lise kategorisindeki 3.turnuvasında rekorlar kırıldı.

Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edilen VRC turnuvasında, lise öğrencilerinden oluşan takımlar, hem eğlendi hem de STEM becerilerini geliştirdiler. Bir önceki turnuvadan edinilen bilgi ve birikimler, öğrenciler tarafından heyecanlı ve başarılı bir şekilde sahaya aktarılırken işbirliği ve özveri ön planda tutuldu.

2019-2020 sezonu VRC(lise) teması olan Tower Takeover’da takımlar ittifakları ile işbirliği yaparak rakip ittifaktan daha fazla puan toplamayı amaçlamaktadırlar. Maç başındaki otonom periyotta ve maç boyunca ele geçirilen kule ve hedef alanlarına toplanan küplerle toplamda daha fazla puan alan ittifak bir üst tura çıkarak maç yapmaya devam eder.

Gün boyu yapılan etkinlik sonunda ödül almaya hak kazanan takımlar 29 Şubat 1 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Türkiye Ulusal Şampiyonası’na katılım hakkı kazandılar. Ödül almaya hak kazanan takımlar şu şekildedir:

  • Tournament Champion: LUMINOUS (Antalya Bahçeşehir Okulları)
  • Tournament Champion: VEXCALIBUR (Bostancı Doğa Fen ve Teknoloji Lisesi)
  • Tournament Finalist: ELYSIUM (Balıkesir Açı Koleji)
  • Tournament Finalist: VEXNOM (Balıkesir Açı Koleji)
  • Robot Skills Champion Award (VRC) : EAGLE TECH (Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi)
  • Design Award: MBAFORMERS (MBA Beylikdüzü Kampüsü)
  • Excellence Award: Script (Uğur Okulları)
  • Judges Award: TFL Robotics (Tekirdağ Ebru Nayim Fen Lisesi)

Lise kategorisinde (VRC) 29 Şubat–1 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan ulusal şampiyonada maharetlerini gösterecek olan takımlar arasında şampiyon olanlar, ülkemizi ABD’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’ndan ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.

Düzenen turnuvalar ve diğer etkinlikler ile ilgili detaylar www.egitimdeinovasyon.org web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulmaktadır.

8-9 Şubat Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşen VRC turnuva video ve fotoğrafları için tıklayınız.

 

2020-02-11T11:21:50+00:00
X