//VEX Robotics 2019-20 Sezonu 2. Lise Turnuvası Özyeğin Üniversitesinde

VEX Robotics 2019-20 Sezonu 2. Lise Turnuvası Özyeğin Üniversitesinde

VEX Robotics Türkiye turnuvaları hız kesmeden devam ediyor.

Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edilen VEX Robotics Türkiye 2019-2020 sezonu lise kategorisindeki 2.turnuvası Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Eğitimde İnovasyon Derneği tarafından organize edilen VRC turnuvasında, lise öğrencilerinden oluşan takımlar, hem eğlendi hem de STEM becerilerini geliştirdiler. Bir önceki turnuvadan edinilen bilgi ve birikimler, öğrenciler tarafından heyecanlı ve başarılı bir şekilde sahaya aktarılırken işbirliği ve özveri ön planda tutuldu. 

2019-2020 sezonu VRC(lise) teması olan Tower Takeover’da takımlar ittifakları ile işbirliği yaparak rakip ittifaktan daha fazla puan toplamayı amaçlamaktadırlar. Maç başındaki otonom periyotta ve maç boyunca ele geçirilen kule ve hedef alanlarına toplanan küplerle toplamda daha fazla puan alan ittifak bir üst tura çıkarak maç yapmaya devam eder.

Ödül kazanan tüm takımların doğrudan Türkiye şampiyonasına katılım hakkı kazandığı VRC turnuvasında, iki günün ardından ödül almaya hak kazanan takımlar şu şekildedir:

  • Tournament Champion: TECHNO TIGERS (Hisar Okulları)
  • Tournament Champion: HESTIA (Hisar Okulları)
  • Tournament Finalist: EUROBOTICS (Çekmeköy Sınav Koleji)
  • Tournament Finalist: VEXNOM (Balıkesir Açı Koleji)
  • Robot Skills Champion Award (VRC) : MECHAMINDS (Hisar Okulları)
  • Design Award: OMEGA (Büyükçekmece Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi)
  • Excellence Award: HEMLOCK (Hisar Okulları)
  • Judges Award: EAGLE TECH (Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Lise kategorisinde (VRC) 29 Şubat–1 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan ulusal şampiyonada maharetlerini gösterecek olan takımlar arasında şampiyon olanlar, ülkemizi ABD’de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’ndan ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak. 

Düzenen turnuuvalar ve diğer etkinlikler ile ilgili detaylar www.egitimdeinovasyon.org web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulmaktadır.

21-22 Aralık Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşen video ve fotoğraflar için tıklayınız.

 

 

2020-11-09T15:21:57+00:00
X