//VEX Robotics 3. VIQC Turnuvası 28 Aralık’ta Nişantaşı Üniversitesi’nde

VEX Robotics 3. VIQC Turnuvası 28 Aralık’ta Nişantaşı Üniversitesi’nde

Kayıtlar Tamam, Haydi Turnuvaya!

Sizler için turnuva sürecinde neler yapılması gerektiğini anlatan mini bir rehber hazırladık.

Turnuva Öncesi

Turnuva gününde çok yoğun olacağız. Turnuva öncesinde, o güne dair hazırlık yapmamız çok önemli. Siz değerli katılımcılarımızın da o gün herhangi bir aksilik yaşamasını istemeyiz. Aşağıda verdiğimiz bilgiler dahilinde hazırlık yaparsanız çok mutlu oluruz. 

Turnuva Adresi ve Ulaşım:

  • 2019-2020 Sezonundaki üçüncü VIQC turnuvamız 28 Aralık 2019 tarihlerinde Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü’nde yapılacaktır. 
  • Açık Adres: Maslak Mah Söğütözü Sokak Ağaoğlu Maslak 1453 No:20, 34398 Sarıyer/İstanbul
  • Ulaşım Önerisi: Kampüse ulaşım için en kolay yöntemi İTÜ Ayazağa metro istasyonundan hareket eden 41N hat numaralı İETT hattıdır. Bu hattı takip ederek ulaşabilirsiniz. Lütfen hat hareket saatlerini kontrol edin. Turnuvada maç başlamadan önce alana girerek bir dizi işlem yapmanız ve son kontrolleri yapmanız gerekecektir. Gecikme yaşanmasını istemeyiz. 🙂

Araç Gereçler:

        Yanınızda,

  • çoklu priz ve uzatma kabloları getirerek elektrik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.   
  • bir kutu getirerek eşyalarınızı toplu halde saklayabilirsiniz.
  • bir asetat (CD/DVD) kalemi getirerek sizlere vereceğimiz robot plakalarına takım numaralarınızı yazabilirsiniz. 
  • yiyecek içecek getirerek dar zamanlarda enerjik kalmak için atıştırabilirsiniz. Turnuva süresince kampüs içinde ve çevresinde bulunan restaurantlardan ve marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ne yazık ki yemek hizmet sağlayamayacağız.

 

Turnuva Günleri

Turnuva günü biz çok heyecanlı olacağız, sizin desteğinize ihtiyacımız olacak. 

Turnuva Programları

28 Aralık 2019 VIQC Programı

08:00 – Kayıtlar ve Inspection(Robot Kontrol) Başlar (Turnuva programının aksamaması adına erken gelmenizi rica ederiz.)

09:45 – Turnuva Maçları ve Beceri Maçları

12:30 – Öğle Arası

13:30 – 16:30  Turnuva Maçları ve Beceri Maçları

17:00 – Final Maçları

17:30 – Ödül Töreni

19:00 – Pitler Kapatılır

Bilgilendirme

Kayıtlar Masası

Tüm takımların kayıt masasına uğrayarak kayıt yaptırması ve akabinde yaka kartlarını alması gerekmektedir. Bu esnada sizlere vereceğimi yaka kartlarına ve robot plakasına yazı yazmak için asetat kalemine ihtiyaç duyacaksınız.

Kontrol(Inspection) Masası

Bilindiği üzere tüm takımlar tek bir robotla turnuvaya katılabilir.  Turnuvanın kuralları gereğince inceleme yaparak sizlere robotunuzun yarışmaya katılmaya uygun olup olmadığını bildirecek birim kontrol masasıdır. Burada robotların kurallara aykırı olduğu kanaati çıkarsa robotunuzu düzeltmek için vakte ihtiyacınız olacaktır. Bu sebeple erken gelmeniz önemlidir. Kontrol masasına eğer varsa “Mühendislik Defteri”nizi(Engineering Notebook) teslim etmeniz gerekmektedir. 

Eleme ve Robot Skills Maçları

Kayıt masasında sizlere vereceğimiz maç takvimini inceleyerek maçınız başlamadan önce sıraya girmeniz gerekmektedir. Takımınızın yarışacağı sahada bir önce maç başlamadan, sizin de o sahanın yanındaki bekleme alanına giderek maça katılacağınızı belirtmeniz, turnuva ekibinin işini kolaylaştıracaktır.

Robot Skills ise robotların becerilerinin ortaya konulduğu otonom performans sergiledikleri alandır. Bu maçlar normal turnuva maçlarından ayrı olarak yapılır ve gün sonunda fazladan puan elde etmek için güzel bir yöntemdir.

Öğle Arası 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yemek hizmeti sağlayamıyoruz. Bu sebeple yanınızda yiyecek içecek getirmeniz önemlidir. Dilerseniz çevredeki restaurantları da kullanabilirsiniz. 

Turnuva Maçları ve Beceri Yarışmaları

Kayıt masasında sizlere vereceğimiz maç takvimini inceleyerek maçınız başlamadan önce sıraya girmeniz gerekmektedir. Takımınızın yarışacağı sahada bir önce maç başlamadan, sizin de o sahanın yanındaki bekleme alanına giderek maça katılacağınızı belirtmeniz, turnuva ekibinin işini kolaylaştıracaktır.

Final Maçları

Finale kalan takımlar bu maçları yapacak ve akabinde ödüller verilecektir. 

Ödül Töreni

Ödül almaya hak kazanan takımlara ödüller takdim edilecektir. 

Pit Kapanır

Alan kapanırken tüm yarışmacıların mümkün olduğunca hızlı bir şekilde alanı terk etmesi beklenmektedir. 

Turnuva Sonlanır

Kapılar Kapanır

TÜM VEX KATILIMCILARININ BİLMESİ GEREKEN İPUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

2019-12-30T11:35:42+00:00
X