//VEX Robotics 2019-2020 Sezonu 5. ve 6. VEX IQ Challenge Nişantaşı Üniversitesi’nde Gerçekleşti.

VEX Robotics 2019-2020 Sezonu 5. ve 6. VEX IQ Challenge Nişantaşı Üniversitesi’nde Gerçekleşti.

VEX Robotics 2019-2020 Türkiye Sezonunun 5. ve 6. VEXIQ Turnuvası 80 takımın katılımıyla gerçekleşti.

Takımlar, Squared Away: temasıyla düzenlenen turnuvada, farklı stratejiler ve yenilikçi çözümler geliştirerek kodladıkları ve tasarladıkları robotlarıyla katıldılar.  Takım çalışmasını deneyimleyerek dostluk mücadelesi turnuvalarına katılan öğrenciler, otonom ve STEM proje becerilerini de sergilediler.

 

Guinness rekorlar kitabına dünyanın en büyük robotik turnuvası olarak giren VEX World Amerika’nın Louisville, Kentucky eyaletinde, 26-28 Nisan da organize ediliyor. VEX World’e gitmenin yolu önce Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmaktan geçiyor.

  

Sezonun 5. ve 6. turnuvasında dereceye giren ve Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takımlar : 

ÖDÜLLER:

Sezonun 5.VEX IQ Turnuvası: 

  • Teamwork Champion Award/ Dostluk Mücadelesi Birincilik Ödülü: liv·e : Elementals – The Last VEX Benders (LİV KOLEJİ)
  • Teamwork Champion Award/ Dostluk Mücadelesi Birincilik Ödülü: Makermust of rise (ERA Okulları)
  • Teamwork 2nd Place Award/Dostluk Mücadelesi İkincilik Ödülü: Monster Brotics (SAMSUN BİLGİ SCHOOLS)
  • Teamwork 2nd Place Award/Dostluk Mücadelesi İkincilik Ödülü: liv·e : Vex Masters (LİV KOLEJİ)
  • Robot Skills Champion Award/ Robot Becerileri Şampiyon Ödülü: One Team Jr. (ERA Okulları)
  • Design Award/Tasarım ve Mühendislik Defteri Ödülü:ÇınarRobotik (ÇINAR KOLEJİ)
  • Excellence Award/Muhteşemlik Ödülü: OG-ROBOTECH (OSMANGAZİ OKULLARI)
  • STEM Research Project Award/STEM Araştırma ve Proje Ödülü: PRE-DATORS (ERKAN ULU SCHOOLS)
  • Judges Award/Jüri Ödülü: OVERLORD (UĞUR KOLEJİ)
  • Energy Award/Enerji Ödülü:Vefa (KOCASİNAN EĞİTİM BİLİMLERİ)

Sezonun 6.VEX IQ Turnuvası: 

  • Teamwork Champion Award/ Dostluk Mücadelesi Birincilik Ödülü: Eksen-RoboOptimum (AKHİSAR EKSEN OKULLARI )
  • Teamwork Champion Award/ Dostluk Mücadelesi Birincilik Ödülü: Makermust (ERA OKULLARI)
  • Teamwork 2nd Place Award/Dostluk Mücadelesi İkincilik Ödülü: SFK_MEKANIK KLAVYE (SULTAN FATİH KOLEJİ)
  • Teamwork 2nd Place Award/Dostluk Mücadelesi İkincilik Ödülü: Storm Knights (ESKİŞEHİR ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARI)
  • Robot Skills Champion Award/ Robot Becerileri Şampiyon Ödülü: Eksen-RoboOptimum (AKSHİSAR EKSEN OKULLARI )
  • Design Award/Tasarım ve Mühendislik Defteri Ödülü:Roboprotik (BİLTES KOLEJİ)
  • Excellence Award/Muhteşemlik Ödülü:Great Lake Fighters (KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ BİLGİ EVLERİ )
  • STEM Research Project Award/STEM Araştırma ve Proje Ödülü: Mini Maker Kids (MİNİ MAKER KİDS )
  • Judges Award/Jüri Ödülü: VEGAROBOTECH (VEGA OKULLARI SULTANBEYLİ KAMPÜSÜ)
  • Energy Award/Enerji Ödülü:Rosie (BURHAN ERDAYI İLKOKULU )
Turnuvalardan elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan takımlar ilkokul ve ortaokul için (VIQC) 7-8 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan turnuvalarda maharetlerini gösterecek.

Yarışma ile ilgili detaylar www.egitimdeinovasyon.org web sitesinden ve sosyal medyadan duyurulmaktadır.

 

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

 

2020-02-17T12:56:58+00:00
X