VEX IQ2018-09-02T16:58:45+00:00

VEX IQ’ nun imkanlarını keşfedin!

VEX IQ, öğrencilere bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanında zengin ve heyecan verici bir tanıtım platformu sunmak üzere tasarlanmış, ölçeklenebilir, birleşebilen bir robotik sistemdir.

VEX IQ’ nuzu özelleştirerek farklı deneyimler kazanın!

İlkokul öğrencileri bile parçaları herhangi bir alet kullanmadan kutudan çıkarttıkları gibi yapmaya başlayabilirler. Örnek robotlarımızdan birini oluşturmak veya kendi robotlarınızı tasarlamak için adım adım talimatları uygulamanız yeterli olacaktır.

Ürün fiyatına ürünlerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.

Carnegie Mellon VEX IQ Müfredatı

Carnegie Mellon Robotics Academy tarafından VEX IQ Ürünüyle Programlama müfredat kitabı öğretmenler için özel olarak hazırlanmıştır. Çeşitli görevler ve projeler verilerek hazırlanan bu müfredatta dataylı kodlama örnekleri bulunmaktadır. Bu kaynak Türkçeleştirilmektedir.

VEX IQ Müfredatı

VEX IQ Müfredatı, ilk ve ortaokul öğrencileri için VEX IQ platformunun bir parçası olarak geliştirilmiştir. Müfredat sırayla, parçalara ayrılmış olarak veya bağımsız dersler olarak kullanılabilen on iki esnek öğretim birimi sunar.

Yıllık VEX IQ Müfredatı

Türkiye için hazırlanmış, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 36 haftadan oluşan ünitelendirilmiş yıllık plan ve her hafta yapılacak olan etkinlik sunumlarını içeren müfredattır. Her bir dersin kodları hafta hafta paylaşılmakta ve kodlar sürekli güncellenmektedir. Öğretmenler yıllık planları takip ederek, hafta hafta 1 yıl boyunca izleyecekleri eğitimin krokisini kolayca çizebilmektedir.

VEX IQ Etkinlik Müfredatı

Eğitim uzmanlarımız ve akademisyenler tarafından VEX IQ ürünüyle Matematik ve Fen derslerinde ders içi etkinlikler yapmak için hazırlanmıştır. Bu müfredat sayesinde STEM mantığıyla ders içinde VEX IQ ile yapılabilecek uygulamalar detaylı olarak anlatılmakta ve etkinlikte uygulaması yaptırılacak kodlar verilmektedir. Müfredat yıllık olarak güncellenmektedir.

Ek kaynakları online olarak indirin!

Müfredat, programlama yazılımı ve kurulum talimatları VEX IQ kullanıcıları için mevcut olan malzemelerden sadece bir kaçıdır. Bu malzemeler, öğrencilerinizi ilk robotlarını nasıl oluşturacakları, nasıl programlayacakları ve daha fazla konuda yardımcı olmak için oluşturulmuştur.

MODKIT VEX

MODKIT, VEX IQ için hazırlanmış, öğrencileri programlama konusunda heyecanlandırmak için tasarlanmış tamamen grafiksel sürükle ve bırak programlama dilidir. İlkokul düzeyinde çocukların bile kolayca öğrenebileceği şekilde tasarlanmıştır.

ROBOTC

VEX Robotics için RobotC , kullanıcılara robotlarını grafiksel sürükle ve bırak programlama arabirimi veya popüler endüstri standardı C tabanlı RobotC programlama dili kullanarak aynı yazılımla satır yazarak programlama olanağı sağlar.

Sınırsız Yaratıcılık!

VEX IQ Starter kitleri ve ya Süper Kit’leri ile 850’nin üzerinde parçaya sahip olursunuz. İster kutu içinden çıkan ilk kılavuzla Clawbot’unuzu tasarlar, isterseniz indirilebilir diğer kılavuzlardan farklı robotlar inşa edebilirsiniz. Bu kılavuzlar dışında kendi özgün tasarımınızı oluşturabilir, kitlerin içeriğine göre kodlama gerektirmeden kontrol edebilir ve ya kodlayarak otonom hareket etmesini sağlayabilirsiniz.

Birleştirme Klavuzları için aşağıdaki robot isimlerine tıkayabilir veya VEX Robotics sayfasına göz atabilirsiniz.

VEX IQ Ürün Broşürü:
VEX_IQ_turkce_brosur.pdf
VEX Robotics VEX IQ ürününün Türkçe broşürünü yukarıdaki bağlantıyı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Adobe Acrobat Reader programı gerektirir.

X