//İzmir Büyükşehir Belediyesi & EducatHUB 23 Nisan VEX Robotik Turnuvası

İzmir Büyükşehir Belediyesi & EducatHUB 23 Nisan VEX Robotik Turnuvası

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile EducatHUB ortaklığında 23 Nisan ruhunun akıl ve bilim ile yaşatılması amacıyla ulusal çapta Vex Robotik Turnuvası düzenleniyor.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya başvurular 15 Mart’a kadar sürecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan ruhunun akıl ve bilim ile yaşatılması amacıyla Vex Robotik Turnuvası düzenliyor. Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı ile İZELMAN A.Ş. işbirliğinde ve EducatHUB ortaklığında düzenlenen turnuva Vex Online Proje Yarışması ile 23 Nisan Vex Robotik Turnuvası olmak üzere iki etap şeklinde yapılacak. Online turnuva başvuruları www.izmirde23nisan.com adresi üzerinden alınacak.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine açık turnuva ile çocukların problem çözme becerilerinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Birinci etabın sonuçları 2 Nisan’da açıklanacak VEX Robotik Turnuvası’na katılacak takımlar, online eğitim alarak verilen temayla ilgili bir proje geliştirecek. Jüri değerlendirmesi sonucu seçilen projeler halk oylamasına sunulacak. Seçilecek 30 proje yüz yüze turnuvaya katılım hakkı kazanacak. Bu 30 proje yaş gruplarına uygun olarak kategorilere ayrılacak.Vex Online Proje Yarışması için başvurular bugünden itibaren 15 Mart’a kadar sürecek, sonuçlar ise 2 Nisan’da açıklanacak. Kazanan takımlar yüz yüze turnuvaya davet edilecek ve turnuva  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda gerçekleşecektir.

30 Ekim Depremi’nde yaşamını yitiren Ege Ilgaz Yüksel adına verilecek mansiyon ödülünü kazanan takıma ise robot seti, ayrıca her kategoride kazanan takımlara EDUCAT STEMBox robot setleri hediye edilecek.

2.Etapta verilecek ödüller:

●VEX 123 Kategorisinde kazanan takıma 1 adet VEX 123 Robot Seti ve Teknoloji firmasından 1.000 TL’lik Hediye Çeki
● VEX GO Kategorisinde kazanan takıma 1 adet VEX GO Robot Seti ve Teknoloji firmasından 1.000 TL’lik Hediye Çeki
● VEX IQ Kategorisinde kazanan takıma 1 Adet VEX IQ Robot Seti ve Teknoloji firmasından 1.000 TL’lik Hediye Çeki
● Ege Ilgaz Yüksel ödülü (Mansiyon) Kategorisine uygun VEX Robot Seti
● Her Kategoride kazanan takımlara ayrıca EDUCAT STEMBox Robot Setleri hediye edilecektir.
● Katılım sağlayan her öğrenciye ve mentöre katılım sertifikası verilecektir.
● Başarı elde eden takımlara kupa, madalya ve başarı sertifikaları verilecektir.

Turnuvaya başvurmak için tıklayınız

2021-02-17T06:38:34+00:00
X